WENECJA.
AWANGARDA BEZ GRANIC​​​​​​​


14 października  20:30
15 października  20:30

ZAMÓW BILET

Istnieje od 1600 lat, a wciąż pozostaje wyjątkowa. Wenecja. 
​​​​​​​
Canale Grande i inne, kultowe wręcz miejsca, zapisane w pamięci, nawet jeśli nie widziane na żywo. Bogactwo muzeów, szaleństwo zabawy i barwne refleksy wody na płótnach Turnera, karnawał i splendor, niesamowite wille na wyspie Lido i prestiżowy Festiwal Filmowy, pejzaże Canaletta, dzieła takich artystów jak Bellini, Tycjan, Tintoretto, Veronese...

Nęcąca urokiem dekadencji, a jednocześnie prężnie w czołówce. Od początku pełna sprzeczności, kosmopolityczna Wenecja zawsze była miastem handlowej i kulturalnej wymiany ze Wschodem, miastem otwartym na przyszłość i jej inspiracje. Wenecja poddawała się gorączce nieustannego odkrywania jej na nowo przez jej mieszkańców i podróżnych. Pozwalała, by jej tożsamość wciąż się kształtowała i nie uległa skostnieniu.

Carlo Cecchi, mistrz włoskiego teatru, który pracował z wielkimi intelektualistami i twórcami kultury XX wieku, przybliża nam pamięć tego miasta.
Tymczasem, Wenecję chłonie również Hania Rani. Ceniona młoda polska pianistka i kompozytorka, wyjątkowy talent na scenie współczesnej muzyki, w muzeach i wąskich uliczkach szuka inspiracji, by skomponować ścieżkę dźwiękową do tegoż filmu. 
Dwa spojrzenia rożnych pokoleń łączy w jedną opowieść narratorka, Lella Costa. Głos włoskiej aktorki przypomina: Wenecja zawsze była kobietą.

WENECJA. AWANGARDA BEZ GRANIC

reżyseria: Michele Mally
obsada: Carlo Cecchi, Hania Rani, Lella Costa
czas trwania: 90'

www.charlie.pl