Kino Charlie
ul. Piotrkowska 203/205
kasa, informacje: 42 636 00 92
powrót do strony głównej

SPOTKANIA FILOZOFICZNE:
SUNDOWN

21 marca, godz. 18:00

kup bilet

Wspólnie z Gutek Film zapraszamy na pokaz przedpremierowy w cyklu Spotkania Filozoficzne. „Sundown” to kolejne po „Opiekunie” ekranowe spotkanie Michela Franco z Timem Rothem, dla którego to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych ról w dorobku. Jego bohater do końca nie zdradza swoich tajemnic, w czym wspiera go reżyser, zwodząc nas i myląc tropy. I o tym także jest „Sundown”: o pozorach, którym chętnie ulegamy, oceniając zamiast dociekać prawdy i zbyt łatwo biorąc piekło za raj.

Po projekcji odbędzie się dyskusja z widzami, bezpośrednio zainspirowana tematyką filmu. Spotkanie poprowadzi dr Joanna Miksa - adiunkt w Katedra Etyki Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ. Zajmuje się zagadnieniami z filozofii politycznej (filozofia Immanuela Kanta) i etyki, ze szczególnym uwzględnieniem etyk szczegółówych: etyka zawodu nauczyciela, bioetyka, etyka zawodu dziennikarza.

Najnowszy film Michela Franco („Opiekun”, „Nowy porządek”) był objawieniem festiwalu w Wenecji. „Sundown” w zaskakujący sposób łączy thriller z love story, gwałtowne zwroty akcji łagodząc czułą melancholią. Opowieść o wakacjach w Acapulco przybierających nieoczekiwany obrót pełna jest narracyjnych zakrętów, za którymi czekają nagłe objawienia, chwile grozy, oszałamiające zachody słońca i radykalne decyzje.
​​​​​​​
Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem „Sundown” stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?​​​​​​​
​​​​​​​

SUNDOWN

Reżyseria: Michel Franco
Obsada: Tim Roth, Charlotte Gainsbourg, Iazua Larios, Henry Goodman
Kraj produkcji: Francja, Szwecja, Meksyk
Rok produkcji: 2021
Język oryginalny: angielski, hiszpański
Gatunek: thriller
Czas trwania: 82 min.

Landing page tracking pixel