14. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

​​​​​​​Karnet na wszystko (10 filmów) - 180 zł
​​​​​​​Karnet na 3 filmy - 57 zł

​​​​​​​- Karnety dostępne w kasie kina - 


2 - 8 czerwca 2023

Kino Charlie
Łódź, ul. Piotrkowska 203/205
​​​​​​​kasa, informacje: 42 636 00 92
powrót do strony głównej

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapraszamy do kina Charlie na 14. edycję Przeglądu Nowego Kina Francuskiego, która odbędzie się
​​​​​​​w terminie 2 - 8 czerwca 2023 r. W programie znalazły się najciekawsze filmy znad Sekwany, m.in. wielki przebój francuskich kin: „Winny czy niewinny” Louisa Garrela (zdobywca Cezara za najlepszy scenariusz)
z brawurową rolą Noémi Merlant (zdobywczyni Cezara dla najlepszej aktorki); pokazywany na festiwalu w Cannes
​​​​​​​i wyróżniony Nagrodą Louis-Delluc, intrygujący film o dojrzewaniu w reżyserii Charlotte Le Bon - „Falcon Lake”, a także najnowszy film François Ozona – „Moja zbrodnia” – przewrotna, obsadzona w latach 30. komedia, w której o prawa kobiet upominają się Nadia Tereszkiewicz, Rebecca Marder i wspaniała Isabelle Huppert.

FILM OTWARCIA

​​​​​​​2 czerwca godz. 18:30

​​​​​​​„Rodeo” (Rodéo) 

reż. Lola Quivoron
​​​​​​​Francja 2022, 110 min.
Obsada: Julie Ledru, Yanis Lafki, Louis Sotton

Gorący temperament i niezależność Julii sprawiają, że oddaje się pasji do motocykli i nielegalnych ulicznych wyścigów - rodeo. Chcąc udowodnić swoją wartość w ultra-męskiej społeczności motocrossowców, musi stawić czoła serii rosnących wymagań, które zdecydują o jej pozycji.

kup bilet

2 czerwca, godz. 20:30

​​​​​​​„Houria” (Houria) 

reż. Mounia Meddour
​​​​​​​Francja, Algieria 2022, 104 min.
Obsada: Lyna Khoudri, Rachida Brakni, Nadia Kaci

Houria (genialna Lyna Khoudri) jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po jednej z nich, w której wygrywa duże pieniądze, zostaje brutalnie napadnięta przez rywala. Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu, jej dotychczasowy świat rozsypuje się na kawałki. Przestaje mówić i na pewno już nigdy nie będzie tańczyć. Jednak Houria nie zamierza się poddać i rozpoczyna rehabilitację. Najnowszy film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour to pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca.

kup bilet

3 czerwca, godz. 18:00

​​​​​​​„Moja zbrodnia”(Mon crime)

reż. François Ozon
Francja 2023, 102 min.
Obsada : Nadia Tereszkiewicz, Rebecca Marder, Fabrice Luchini, Isabelle Huppert,

Paryż, lata 30.
Madeleine, młoda, piękna, utalentowana i bez grosza przy duszu aktorka, zostaje oskarżona o morderstwo sławnego reżysera. Z pomocą swojej najlepszej przyjaciółki Pauline, młodej niezatrudnionej prawniczki, powołując się na akt samoobrony, zostaje uniewinniona. Zaczyna się nowe życie pełne sławy i sukcesów, do czasu, gdy prawda wychodzi na jaw…

kup bilet

3 czerwca, godz. 20:00

​​​​​​​„Pacifiction”
​​​​​​​(Pacifiction - Tourment sur les îles)

reż. Albert Serra
​​​​​​​Francja, Hiszpania, Niemcy, Portugalia 2022, 165 min.
​​​​​​​Obsada : Benoît Magimel, Pahoa Mahagafanau, Montse Triola

Kino totalne i hipnotyzujące, przesiąknięte ironią, gorzkim romantyzmem oraz atmosferą dekadencji. Historia podana w formie egzystencjalno-politycznego kryminału.

kup bilet

4 czerwca, godz. 14:00

​​​​​​​„Dzika banda” (La Petite bande) 

reż. Pierre Salvadori, 
​​​​​​​Francja 2021, 106 min.
Obsada : Paul Belhoste, Mathys Clodion-Gines, Aymé Medeville

Wakacyjny czas w pięknej wsi na Korsyce. Piątka młodych kolegów ma pewien dylemat:
Co zrobić z lokalną fabryką, która zanieczyszcza ich ulubioną rzekę?
Ciężkie czasy wymagają drastycznych środków, a chłopcy postanawiają podjąć radykalne decyzje.
Niestety, przygoda nie idzie zgodnie z planem…

kup bilet

4 czerwca, godz. 18:00

„Winny czy niewinny” (L’Innocent) 

reż. Louis Garrel
​​​​​​​Francja 2022, 100 min.
Obsada: Louis Garrel, Roschdy Zem, Noémie Merlant, Anouk Grinberg

Miłość nie zna granic. To przekonanie, które towarzyszy sześćdziesięcioletniej Sylvie (Anouk Grinberg), kiedy zakochuje się w Michelu (Roschdy Zem), drobnym przestępcy mającym wkrótce wyjść z więzienia. Ku wyraźnemu niezadowoleniu syna kobiety (w tej roli reżyser i scenarzysta Louis Garrel) para poważnie planuje wspólną przyszłość. 

Abel nie podziela optymizmu matki. Jest przekonany, że Michel prędzej czy później wróci do starych nawyków, i chce oszczędzić kobiecie kolejnych rozczarowań. Obmyśla plan, który ma sprawić, że pozna ona gorzką prawdę o swoim wybranku. 
W swoim nowym filmie jeden z największym talentów francuskiego kina Louis Garrel występuje w potrójnej roli. Nie tylko zajmuje się reżyserią i wciela się w postać Abla, ale jest także współautorem scenariusza (wraz z TanguyViel), który przyniósł mu Cezara. „Winny czy niewinny” to pełna zabawnych sytuacji ciepła ludzka komedia o potrzebie miłości i tym, że nie warto oceniać kogoś zbyt pochopnie.       

kup bilet

5 czerwca, godz. 18:30

"Falcon Lake” (Falcon Lake)  

reż. Charlotte Le Bon 
​​​​​​​Francja, Kanada 2022, 100 min.
Obsada : Joseph Engel, Sara Montpetit, Monia Chokri

Szesnastoletnia dziewczyna staje się dla młodszego o dwa lata chłopca kimś w rodzaju życiowej przewodniczki. Zabiera go na imprezy, przedstawia swoim nieco starszym znajomym, sprawiając tym samym, że nieśmiały z początku Bastien powoli się otwiera. Napięcie jakie daje się wyczuć między bohaterami podszyte jest z jednej strony ciekawością, zwłaszcza gdy Chloé opowiada przesiąknięte grozą historie, z drugiej - erotyczną fascynacją. Z każdym wspólnie spędzonym dniem, odbytą rozmową, spróbowaniem czegoś nowego więzy między nastolatkami tylko się zacieśniają.   
 

kup bilet

6 czerwca, godz. 18:30

„Obietnice” (Les Promesses)

reż. Thomas Kruithof
​​​​​​​Francja 2021, 98 min.
Obsada: Isabelle Huppert, Reda Kateb, Naidra Ayadi

Clémence, nieustraszona burmistrz miasteczka niedaleko Paryża, kończy swoją ostatnią kadencję. Z pomocą swojego zaufanego pomocnika Yazida, odbyła długą walkę o miasteczko, które nękane było przez biedę, bezrobocie i slumsy. Jednak, kiedy Clémence zostaje zaproponowana posada Ministra, jej ambicje dochodzą do głosu, kwestionując oddanie dla obywateli. Czy uczciwość i wyborcze obietnice będą silniejsze niż nowo odkryte ambicje?

kup bilet

7 czerwca, godz. 18:30

„Ochotnik”(Tirailleurs) 

reż. Mathieu Vadepied
​​​​​​​Francja 2022, 100 min
Obsada: Omar Sy, Alassane Diong, Jonas Bloquet

1917. Bakary Diallo wstępuje do francuskiej armii, aby dołączyć do swojego siedemnastoletniego syna, Thierno, który pod przymusem został zaciągnięty do wojska. Ojciec z synem będą musieli stawić wspólnie czoła horrorowi wojny. Thierno, zachęcony przez swojego oficera, zamierza udać się w samo serce bity i stać się prawdziwym mężczyzną.
​​​​​​​Ojciec zrobi wszystko, żeby sprowadzić syna z powrotem do domu.

kup bilet

8 czerwca, godz. 16:30

"Pan Klein” (Monsieur Klein)

reż. Joseph Losey
​​​​​​​Francja, Włochy 1976, 123 min.
Obsada : Alain Delon, Jeanne Moreau, Michael Lonsdale

Paryż, 1942.
​​​​​​​Robert Klein jest odnoszącym sukcesy marszandem, który z cynizmem wykorzystuje sytuację żydowski obywateli. Aby uniknąć deportacji do Niemiec, Żydzi zmuszani są do sprzedaży swoich  cennych majątków, obfitujących w dzieła sztuki. Pewnego dnia, Klein otrzymuje zaadresowany do niego żydowski list. Okazuje się, że jest jeszcze jeden Pan Klein, który postanowił specjalnie podmienić ich tożsamości, aby ukryć antynazistowskie działania. Zdeterminowany, by odkryć cel zamiany tożsamości, sam Klein ryzykuje aresztowanie przez Nazistów.

kup bilet
Landing page tracking pixel