NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH
JACK FROST

9 grudnia, godz. 20:00 

Kino Charlie
ul. Piotrkowska 203/205
kasa, informacje: 42 636 00 92
powrót do strony głównej

ZAMÓW BILET

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła a także zaangażowanie i pasja autorów - to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Cykl Najlepsze z Najgorszych wkracza w progi Kina Charlie w wielkim stylu: z filmem "Jak Frost". Zapraszamy wszystkich pałających miłością do kina klasy B :)


JACK FROST reż. Michael Cooney
komedia, horror, USA 1997, 89'

W pierwszych minutach filmu z transportu więziennego ucieka Jack Frost, zwyrodnialec, którego onelinery są równie okrutne jak uczynki. Niedługo jednak cieszy się wolnością, bo umiera w groteskowym wypadku (odpady chemiczne sprawiają, że jego ciało stapia się ze śniegiem), a potem w postaci demonicznego bałwana, postanawia zemścić się na szeryfie, który doprowadził do jego aresztowania. Zaczyna się odwieczna walka dobra ze złem, w której niewiele jest sensu, nie tego jednak oczekuje się po filmie o zabójczym bałwanie.
Reżyserem i scenarzystą "Jacka Frosta" jest Michael Cooney, który napisał też naprawdę niezłą "Tożsamoœć". Jego reżyserski debiut krytycy przyjęli dość chłodno (mówimy o temperaturze minusowej), ale "Jack Frost" szybko stał się filmem kultowym. Nie tylko z powodu komicznych śmierci i bożonarodzeniowego klimatu. W filmie widać jak na dłoni (w zimowej rękawiczce), że ekipa dobrze bawiła się na planie, a śmiesznie mały budżet nie przeszkodził jej w stworzeniu klimatycznego filmu, który może i nie znajdzie się nigdy na liście najlepszych w dziejach, ale na pewno jeszcze długo będzie odpalany na całym świecie w czasie grudniowej świštecznej gorączki.
Czym są Najlepsze z Najgorszych?

To pokazy różnorodnego kina klasy B, od starych, amerykańskich filmów s-f z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami. Filmy Najlepsze z Najgorszych rozbudzają wśród widzów miłość do kina klasy B od 2015 roku. Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl
​​​​​​​