CINEMA ITALIA OGGI 2023​​​​​​​

26 maja - 1 czerwca

karnet na wszystkie filmy – 144 zł (8x18zł)

​​​​​​​karnet na 3 wybrane filmy – 57 zł (3x19zł)

​​​​​​karnety dostępne w kasie kina


​​​​​​​

Kino Charlie
Łódź, ul. Piotrkowska 203/205
​​​​​​​kasa, informacje: 42 636 00 92
powrót do strony głównej

Zapraszamy do kina Charlie między 26 maja a 1 czerwca na Cinema Italia Oggi, czyli przegląd nowego kina włoskiego, podczas którego będzie można zapoznać się z najnowszymi dziełami włoskich twórców. W przeglądzie m.in. "Osobliwości sycylijskie" z Tonim Servillo, "Nostalgia" z drugoplanową rolą Francesco Di Leva, za którą został uhonorowany nagrodą David di Donatello (włoski odpowiednik Oscara) oraz film "Susza" z Monicą Bellucci. 

Przed filmem otwarcia zapraszamy na prelekcję wprowadzającą do przeglądu, którą poprowadzi filmoznawczyni Diana Dąbrowska - pasjonatka i ekspertka w obszarze włoskiej kinematografii.

Film otwarcia

26 maja, godz. 18:00

OSOBLIWOŚCI SYCYLIJSKIE (La stranezza)

reż. Roberto Andó
Włochy 2022, 103'
Obsada: Toni Servillo, Salvatore Ficarra, Valentino Picone

​​​​​​​Toni Servillo, gwiazda filmów Paolo Sorrentino, tym razem wciela się w rolę włoskiego dramaturga i nowelisty. Sycylia. Rok 1920. Podczas krótkiego pobytu na wyspie, pisarz Luigi Pirandello nieoczekiwanie poznaje dwóch osobliwych aktorów: Onofria Principato i Sebastiana Vella. To naturszczycy, którzy prowadzą próby do swojego nowego spektaklu. Spotkanie genialnego autora Sześciu postaci w poszukiwaniu autora z podupadłą trupą teatralną zwiastuje wiele niespodzianek.

kup bilet

27 maja, godz. 17:30

PIERWSZY DZIEŃ MOJEGO ŻYCIA (Il primo giorno della mia vita)

reż. Paolo Genovese
Włochy 2023, 121'
Obsada: Toni Servillo, Valerio Mastandrea, Margherita Buy

​​​​​​​Najnowszy film autora przeboju "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Tym razem Paolo Genovese przygląda się życiu tym, którzy chcą je sobie odebrać. Czterech bohaterów spotyka tajemniczego mężczyznę. Ten oferuje im pewien układ: mają tydzień na ponowne odnalezienie sensu. Przez siedem dni mogą obserwować, jak wyglądałby świat bez ich obecności. Czy uda mu się zmienić zdanie i los bohaterów? Pierwszy dzień mojego życia to opowieść o sile i nowym początku, gdy wokół wszystko wali nam się na głowę.

kup bilet

27 maja, godz. 20:00

NOSTALGIA (Nostalgia)

reż. Mario Martone
​​​​​​​Włochy 2022, 118'
​​​​​​​Obsada: Pierfrancesco Favino, Francesco Di Leva, Tommaso Ragno

​​​​​​​Po czterdziestu latach nieobecności Felice wraca do miejsca, w którym się urodził, do dzielnicy Sanità w sercu Neapolu. Na nowo odkrywa miejsca, sąsiadów i przeszłość, która go pożera.

kup bilet

28 maja, godz. 19:15

SUSZA (Siccita)

reż. Paolo Virzi
Włochy 2022, 97'
​​​​​​​Obsada: Silvio Orlando, Valerio Mastandrea, Elena Lietti

​​​​​​​W Rzymie nie padało od trzech lat, a brak wody burzy zasady i zwyczaje. Przez miasto umierające z pragnienia przewija się chór postaci: młodzi i starzy, ci z marginesu społecznego i ludzie sukcesu,
ofiary i oportuniści. Ich losy łączą się w jedną kpiącą i tragiczną całość, gdy tymczasem każdy z nich szuka własnego odkupienia.

kup bilet

AMANDA (Amanda)

29 maja, godz. 18:30

reż. Carolina Cavalli
Włochy 2022, 93'
​​​​​​​Obsada: Benedetta Porcaroli, Galatea Bellugi, Michele Bravi

​​​​​​​Tytułowa bohaterka (w tej roli Benedetta Porcaroli) ma dwadzieścia cztery lata i od kiedy pamięta, towarzyszyło jej uczucie osamotnienia. Dotyczy to zarówno relacji rodzinnych, w które nikt spośród bliskich Amandy specjalnie się nie angażuje, jak i rówieśniczych. Nie wspominając już o chłopaku, którego bohaterka nigdy nie miała.

kup bilet

30 maja, godz. 18:30

WRZESIEŃ (Settembre)

reż. Giulia Louise Steigerwalt
Włochy 2022, 110'
Obsada: Fabrizio Bentivoglio, Barbara Ronchi, Tesa Litvan

​​​​​​​Pewnego wrześniowego dnia troje bohaterów uświadamia sobie, że życie, kóre wiodą, nie jest takie, o jakim marzyli. Że szczęście jest pojęciem odległym, ale nie niemożliwym.

kup bilet

31 maja, godz. 18:30​​​​​​​

KOPNIAKIEM W TYŁEK (Calcinculo)

reż. Chiara Bellosi
Włochy 2021, 96'
Obsada: Gaia Di Pietro, Andrea Carpenzano, Barbara Chichiarelli

​​​​​​​Może to prawda, że dorastamy, dostając kopniaki w tyłek. Prawdą jest również, że siedząc na karuzeli, mamy wrażenie, jakbyśmy lecieli i chcielibyśmy zostać na niej na zawsze. Takie uczucia towarzyszą Benedetcie (Gaia Di Pietro), gdy spotyka Amandę (Andrea Carpenzano) i postanawia podążyć za nią w jej zbłąkany świat.
Benedetta ma 15 lat i dźwiga na sobie ogromny ciężar, który włożyła na jej barki niczego nieświadoma matka: pragnęła być tancerką, a została gospodynią domową.
Dla Benedetty Amanda będzie zaproszeniem do życia, na które do tej pory sądziła, że nie zasługuje.

kup bilet

Film zamknięcia

1 czerwca, godz. 20:00

UPRAGNIONA WOJNA (La guerra desiderata)

reż. Gianni Zanasi
Włochy 2022, 130'
Obsada: Eduoardo Leo, Miriam Leone, Giuseppe Batiston

​​​​​​​Tom, absolwent filologii romańskiej, hoduje małże. Lea, najstarsza córka podsekretarza w Departamencie Obrony, jest terapeutką w lokalnej placówce medycznej. Na pierwszym spotkaniu od razu dochodzi między nimi do starcia. Ale to nic w porównaniu z tym, co dzieje się wokół nich. Tragiczny incydent dyplomatyczny między Hiszpanią a Włochami doprowadza do zdarzenia, które nie mieści się w głowie: wybuchu wojny w sercu Europy. I choć to niewiarygodne, wszystko wskazuje na to, że tylko Tom i Lea są w stanie ją powstrzymać.

kup bilet
Landing page tracking pixel