​​​​​​​CINEMA ITALIA OGGI 202​​​​​​​4

21 - 27 kwietnia 2024

Karnet na  dowolne 3 filmy w kasie kina: 60 zł (3x20 zl) 

​​​​​​​

Kino Charlie
Łódź, ul. Piotrkowska 203/205
​​​​​​​kasa, informacje: 42 636 00 92
powrót do strony głównej

Zapraszamy do kina Charlie między 21 a 27 kwietnia na Cinema Italia Oggi, czyli przegląd nowego kina włoskiego, podczas którego będzie można zapoznać się z najnowszymi dziełami włoskich twórców.  

Film otwarcia

21 KWIETNIA O GODZ. 18:30

A NIE MÓWIŁEM?  / Te l'avevo detto 

reż.  Ginevra Elkan
Włochy 2023, 100' / włoski, angielski, dramat
Obsada:Valeria Bruni Tedeschi, Danny Huston,Greta Scacchi, Riccardo Scamarcio, Marisa Borini, Valeria Golino, Andrea Rossi, Alba Rohrwacher, Sofia Panizzi
​​​​​​​
​​​​​​​W styczniowy weekend Rzym nawiedza nagła fala upałów. Słońce jest początkowo przyjemne, ale upał szybko osiąga przerażający poziom, w wyniku czego ludzie i zwierzęta przestają nad sobą panować.

Na ekranie gwiazdy włoskiego kina: Alba Rohrwacher (“Szczęśliwy Lazzaro”, “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”), Riccardo Scamarcio (“Oni”, “Trzy piętra”), Valeria Bruni Tedeschi (“Zwariować ze szczęścia”). Film Ginevry Elkann znalazł się w programie ostatniej edycji Toronto International Film Festival.

kup bilet

22 KWIETNIA, GODZ. 18:30

MIA

reż. Ivano De Matteo
Włochy 2023, 108' / włoski, dramat
Obsada: Greta Gasbarri, Edoardo Leo, Milena Mancini, Riccardo Mandolini, Alessia Manicastri, Vinicio Marchioni, Giorgia Faraoni, Giorgio Montanini, Melinda De Matteo

Historia zwykłej, szczęśliwej rodziny, do której brutalnie wkracza chłopak, manipulator, i wywraca życie wspaniałej 15-latki do góry nogami, zamieniając je w koszmar. Kiedy dziewczynie, z pomocą ojca, udaje się od niego uciec i zacząć żyć na nowo, chłopak postanawia ją zniszczyć. Ojcu nie pozostaje nic innego poza zemstą.

kup bilet

23 KWIETNIA, GODZ. 18:30

LUBO 

reż. Giorgio Diritti
​​​​​​​Włochy 2023, 180' / dramat, włoski, niemiecki
​​​​​​​Obsada: Pierfrancesco Favino, Francesco Di Leva, Tommaso Ragno

Film prezentowany na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. W roli głównej zobaczymy, doskonale znanego polskiej publiczności, Franza Rogowskiego (“Przejścia”, “Disco Boy”, “Walc w alejkach”, “Tranzyt”). Lubo jest nomadem, ulicznym artystą pochodzenia jenijskiego, który w 1939 roku zostaje powołany do szwajcarskiej armii, aby bronić granic kraju przed ryzykiem niemieckiej inwazji. Wkrótce potem odkrywa, że jego żona zginęła podczas próby powstrzymania żandarmów przed zabraniem trójki ich małych dzieci, odebranych rodzinie zgodnie z narodowym programem reedukacji dzieci ulicy (Hilfswerk für die Kinder der Landstrasse). Lubo wie, że nie spocznie, dopóki nie odnajdzie swoich dzieci i nie dostanie zadośćuczynienia dla swojej historii i historii jemu podobnych.

kup bilet

24 KWIETNIA, GODZ. 18:30

EL PARAÍSO 

reż. Enrico Maria Artale
Włochy 2023, 106' / włoski, dramat
​​​​​​​Obsada: Edoardo Pesce, Margarita Rosa De Francisco, Maria del Rosario, Gabriel Montesi

Film prezentowany w sekcji Orizzonti ostatniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.
Julio (Edoardo Pesce) ma prawie czterdzieści lat i nadal mieszka z matką, w pobliżu rzeki w nadmorskiej dzielnicy Fiumicino, niedaleko Rzymu. Jego matka (Margarita Rosa De Francisco Baquero), zmuszona w młodości, w ciąży z synem, do opuszczenia rodzinnej Kolumbii, jest silną kobietą, z którą Julio ma złożoną, symbiotyczną, głęboką i chorobliwą relację. Dzielą ze sobą wszystko, od pasji do tańców latynoamerykańskich po pracę w charakterze kurierów narkotyków. Łącząca ich więź zostanie wystawiona na ciężką próbę wraz z przybyciem młodej Kolumbijki, również zamieszanej w handel narkotykami.

kup bilet

COMANDANTE

25 KWIETNIA, GODZ. 18:30

reż.  Edoardo De Angelis
Włochy 2023, 122'
​​​​​​​Obsada: Pierfrancesco Favino, Massimiliano Rossi, Johan Heldenbergh, Silvia D'Amico, Arturo Muselli, Giuseppe Brunetti, Gianluca Di Gennaro, Johannes Wirix, Paolo Bonacelli, Pietro Angelini, Mario Russo, Cecilia Bertozzi, Giustiniano Alpi, Luca Chikovani

Na początku II wojny światowej Salvatore Todaro dowodzi okrętem podwodnym Cappellini należącym do marynarki wojennej Królestwa Włoch. W październiku 1940 roku, podczas żeglugi po Atlantyku, z ciemności nocy wyłania się sylwetka statku handlowego, płynącego z wyłączonymi światłami. Jak się później okazuje jest to Kabalo, belgijski statek, wyładowany brytyjskimi materiałami wojennymi, który nagle otwiera ogień do łodzi podwodnej i włoskiej załogi. Wybucha krótka, acz gwałtowna bitwa...

kup bilet

26 KWIETNIA O GODZ. 18:30

JAK OWCE WŚRÓD WILKÓW / COME PECORE IN MEZZO AI LUPI

reż. Lyda Patitucci
Włochy 2023, 100' / włoski, film kryminalny, dramat
Obsada: Isabella Ragonese, Andrea Arcangeli, Carolina Michelangeli, Aleksander Gavranic, Gennaro Di Colandrea, Clara Ponsot, Alan Katic, Milos Timotijevic, Gabriele Portoghese, Imma Villa, Tommaso Ragno
​​​​​​​
Vera jest tajną funkcjonariuszką policji. Ma twardy i pozornie nieprzenikniony charakter, hartowany przez ryzyko związane z jej zawodem i naznaczony bolesną rodzinną przeszłością. Zostaje przydzielona do infiltracji międzynarodowego gangu złodziei i odkrywa, że jednym z jego członków jest jej młodszy brat Bruno, z którym dawno zerwała stosunki. Bruno właśnie wyszedł z więzienia, jest bez grosza i chce wziąć udział w napadzie, aby zacząć wszystko od nowa u boku córki Marty. Po latach spędzonych osobno, Vera i Bruno nagle stają naprzeciwko siebie, po dwóch stronach barykady, oboje zobowiązani do zachowania łączącej ich tajemnicy. 

kup bilet

26 KWIETNIA O GODZ. 20:30

MIMÌ – KSIĄŻĘ CIEMNOŚCI / MIMÌ – IL PRINCIPE DELLE TENEBRE

reż. Brando De Sica​​​​​​​
Włochy 2023, 103' / włoski, dramat, horror
Obsada: Gaia Di Pietro, Andrea Carpenzano, Barbara Chichiarelli

Mimì jest osieroconym nastolatkiem urodzonym ze zdeformowanymi stopami, który pracuje w pizzerii w Neapolu. Pewnego feralnego dnia spotyka Carmillę, młodą dziewczynę przekonaną, że jest potomkinią hrabiego Drakuli. Razem postanawiają uciec od cynicznego i brutalnego świata. Film wyświetlano na zeszłorocznej edycji Locarno Film Festival.

kup bilet

Pokaz zamknięcia Cinema Italia Oggi 2024 - Będzie to pokaz z dyskusją w cyklu Kino z Dianą Dąbrowską, z udziałem gościni, prof. Moniki Talarczyk z PWSFTViT w Łodzi, cenionej badaczki kina kobiet, feminizmu, w tym feminizmu w kulturze audiowizualnej.

Film zamknięcia

27 KWIETNIA, O GODZ.  17:30

Jutro będzie nasze / C'è ancora domani

reż.  Paola Cortellesi
Włochy 2023, 118' 
Obsada: Paola Cortellesi, Valerio Mastandrea, Romana Maggiora Vergano, Emanuela Fanelli, Giorgio Colangeli, Vinicio Marchioni.

Największy włoski przebój ostatnich lat. Rzym, druga połowa lat 40. XX wieku, włoskie społeczeństwo jest pełne pozytywnej energii, podnosi się z nędzy niedawnej wojny. Delia (w tej roli reżyserka filmu, Paola Cortellesi) jest żoną Ivana i matką trójki dzieci. Jest wiosna i cała rodzina świętuje zbliżające się zaręczyny najstarszej, ukochanej córki Marcelli, której jedynym celem jest wyrwanie się z biednej i surowej rodziny. Tajemniczy list do Delii rozpali w niej odwagę, by zmienić coś w swoim życiu i wyobrazić sobie lepszą przyszłość nie tylko dla niej.

kup bilet
Landing page tracking pixel