22. Tydzień Kina Hiszpańskiego
​​​​​​​​​​​​​

*nie obowiązują inne zniżki
​​​​​​​w karnecie bilet 19 zł/ film

Najlepsze kino hiszpańskie!

Bilety w cenie 27 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy)*
Karnet na wszystkie filmy przeglądu w cenie 133 zł do nabycia w kasie kina

Kino Charlie
Łódź, ul. Piotrkowska 203/205
​​​​​​​kasa, informacje: 42 636 00 92
powrót do strony głównej

15 - 21 marca 2024 r.

Wiosną 2024 roku już po raz 22. zapraszamy w filmową podróż przez Półwysep Iberyjski, od stołecznego Madrytu przez Galicję i Kraj Basków po Katalonię i Andaluzję!


Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, święto kina dla widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób lubiących dobre kino.

​​​​​​​
Organizatorem Tygodnia Kina Hiszpańskiego jest Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce, Instytutem Cervantesa w Warszawie i Instytutem Cervantesa w Krakowie.

​​​​​

ŻYCIE NA TALERZU reż. Joaquín Mazón
komedia, Hiszpania 2022, 92 min., 12+
język oryginalny: hiszpański
napisy: polskie, angielskie
polska premiera

​​​​​​​​​

Mikel, młody i ambitny szef kuchni, prowadzi restaurację w Bilbao. W krytycznym momencie dla przyszłości swojego biznesu musi opanować zapędy szalonego i nieprzewidywalnego Juana, który wystawia na próbę wszystkie jego pomysły na temat gotowania i życia. To bardzo trudne zadanie, zważywszy na fakt, że Juan jest zaginionym 30 lat temu ojcem Mikela i nie kojarzy ani czym się zajmował zanim zniknął, ani kim jest Mikel.

15 marca, godz. 18:30 - zamów bilet

DROBNA PRZYSŁUGA reż. Juana Macías
komedia, dramat, Hiszpania 2023, 97 min., 12+
język oryginalny: hiszpański
napisy: polskie
polska premiera
​​​​​​​​​

Zamożni i darzeni szacunkiem państwo Gallardo spędzają wakacje w swojej wspaniałej wiejskiej posiadłości, doglądanej w najdrobniejszym szczególe przez oddaną rodzinie Amparito, ukochaną opiekunkę trojga dorosłych już dzisiaj dzieci, które, na wieść o śmierci niani, jadą na wieś. Nie wiedzą jeszcze, że ostatnią wolą zmarłej było pochowanie jej w ich rodzinnym grobowcu…

16 marca, godz. 18:30 - zamów bilet

MIŁOŚĆ I REWOLUCJA reż. Alejandro Marín
​​​​​​​dramat, Hiszpania 2023, 106 min., 7+
język oryginalny: hiszpański
napisy: polskie, angielskie
Nagroda Goya 2024: najlepsza piosenka
​​​​​​​polska premiera

​​​​​​​​​

Sewilla, czerwiec 1977. Reme pęka z dumy – jej syn, Miguel, ma zostać pierwszym studentem w rodzinie. Jednak to nie studia prawnicze, a udział w telewizyjnym konkursie młodych talentów jest jego marzeniem. W czasach, gdy homoseksualizm jest w Hiszpanii przestępstwem, Reme odkrywa plany Miguela i poznaje jego nowych przyjaciół z raczkującego andaluzyjskiego ruchu LGBT+, stworzonego, paradoksalnie, w kościele.

17 marca, godz. 18:30 - zamów bilet

MĘŻCZYZNA NOWOCZESNY reż. Paz Jiménez
komedia, Hiszpania 2023, 99 min., 7+
język oryginalny: hiszpański
napisy: polskie, angielskie
​​​​​​​polska premiera

​​​​​​​​​

Dla surowego urzędnika skarbówki, Andresa Cuadrado, wszystko ma być „jak Pan Bóg przykazał” - uporządkowane, zgodne z hierarchią i niezmienne. Jego zawodowy świat obraca się w gruzy, kiedy po niefortunnej konfrontacji ze współpracowniczką zostaje ukarany i przeniesiony do urzędu ds. równości, w którym nie obowiązują wyznawane przez niego zasady. Czy uda mu się dostosować się do nowego środowiska?

18 marca, godz. 18:30 - zamów bilet

DOBRE MANIERY reż. Marta Díaz de Lope Díaz
komedia, dramat, Hiszpania 2022, 91 min., 7+
język oryginalny: hiszpański
napisy: polskie, angielskie
polska premiera

​​​​​​​​​

Siostry, Manuela i Rosario, po latach braku kontaktu z powodu zawiłych spraw rodzinnych, wpadają się na siebie w dniu urodzin wnuka Manueli, który przyjaźni się z wnuczką Rosario. Dzieci poznały się dzięki swoim opiekunkom, wieloletnim sąsiadkom i nierozłącznym przyjaciółkom, które, odkrywszy, co poróżniło rodziny, dołożą wszelkich starań, nie zawsze taktownych, by je pogodzić.

19 marca, godz. 18:30 - zamów bilet

DZIEWCZYNY MAJĄ SIĘ DOBRZE reż. Itsaso Arana
dramat, Hiszpania 2023, 85 min., 7+
język oryginalny: hiszpański
napisy: polskie
Nagrody Goya 2024: nominacja - najlepszy debiut reżyserski
​​​​​​​polska premiera

​​​​​​​​​Pięć dziewczyn w różnym wieku – aktorki i reżyserka, wyjeżdża na wieś, gdzie w starym młynie przygotowują się do wystawienia sztuki. Wspólnie spędzony czas pozwala im lepiej się poznać, a godziny po pracy stają się okazją do głębokich rozmów nie tylko o aktorstwie, ale i o przyjaźni, miłości, wierze i pięknie. W tej letniej opowieści rechoczą żaby, skwierczy ogień, szumi rzeka. Są oczywiście księżniczki i książę z bajki.

20 marca, godz. 18:30 - zamów bilet

CYTRYNOWY CHELB Z MAKIEM reż. Benito Zambrano
dramat, Hiszpania 2021, 118 min., 7+
język oryginalny: hiszpański
napisy: polskie
polska premiera
Valldemossa, Majorka. Anna i Marina spotykają się po latach rozłąki, aby sprzedać piekarnię - spadek po tajemniczej kobiecie. Choć są siostrami, ich charaktery i styl życia nie są do siebie podobne. Anna prowadzi wygodne życie z mężczyzną, którego już nie kocha. Marina jest lekarką w krajach trzeciego świata. Próbując odkryć sekret związany z piekarnią, siostry będą musiały stawić czoła starym konfliktom rodzinnym i zbudować nową więź.

21 marca, godz. 18:30 - zamów bilet

Landing page tracking pixel